GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 13992012
*
nr 1399 2012
Golvvas
1950-tal, porslin. Signerad. Höjd: 50cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 18:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 22:58:58
1
700 kr
24/5 17:59:40
2
Vinnande bud
24/5 18:00:14
2
justering av budtak
- Tema
24 maj
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av Achille & Pier Castiglioni, Hertha Bengtson, Yngve Ekström, Pierre Forsell, Erik Höglund, Arne Jacobsen, Wilhelm Kåge, Lisa Larson, St ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik porslin
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54
-
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
*
Golvvas
Läs mer om Retro
nr 1399 2012
Golvvas
1950-tal, porslin. Signerad. Höjd: 50cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 22:58:58 | 1 | 700 kr |
24/5 17:59:40 | 2 | Vinnande bud |
24/5 18:00:14 | 2 | justering av budtak |
- Tema
24 maj
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av Achille & Pier Castiglioni, Hertha Bengtson, Yngve Ekström, Pierre Forsell, Erik Höglund, Arne Jacobsen, Wilhelm KÃ¥ge, Lisa Larson, St ...Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik porslin
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54 -
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18